Cep telefonu ile "Sermayesiz kazanç"


shutterstock üyelik sayfası

30 Temmuz 2016

   

Hiç bir sermayeniz yoksa ve internetten para kazanmak istiyorsanız yapabileceğiniz en güzel işlerden bir tanesi cep telefonunuzla güzel videolar çekip bunu üye olacağınız video satış sitelerinden birisi olan shutterstock üzerinden satmaktır.

Video çekerken illede profesyonel olmanıza gerek yok. Sadece dikkat etmeniz gereken belli başlı bazı noktalar var. Tabili ilk olarak onlara özen göstermelisiniz zaten zaman içinde sizde kendi kendinize daha güzel video çekme tekniklerini yakalayacaksınız.

Video çekmek hem eğlenceli hemde ek gelir imkanı sunan bir uğraştır. Eğer boş vakitlerinizde bu işe özen göstermek isterseniz fazla değil 1 yıl içinde güzel bir ek gelire ulaşabileceğinizi göreceksiniz.

Mantık olarak shutterstock sitesi videoları belli bir kurallar düzeninde elekten geçirir ve sonra kabul edilip edilmediği bilgisini size yollar. O nedenle bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Yeni başlayanlar için en önemli bir kaç noktayı burada açıklayacağım. Daha sonraki makalelerimde daha detaylı bilgiler veririm.

♟Kesinlikle ve kesinlikle asla dikey çekim yapmayın kameranız yatay kayıt yapsın.

♟Arka fonda herhangi bir müzik olmasın. Telif hakkı sorunundan dolayı videonuz güzel konulu olsa dahi kabul edilmez. Hatta benim şöyle bi tecrübem oldu ezan okunuyordu bir havuz çekini yapmıştım ezan sesinden dolayı geri döndü videoyu sessiz kaydedip tekrar gönderdim kabul edildi.

♟Herhangi bir şekilde logo görünmemeli.

♟Tanınabilir nitelikte bir insan yüzü olmamalı. Eğer tanınabilir şekilde insan yüzü varsa o kişiden size mankenlik yaptığına dair bir form imzalattırıp göndermeniz istenir. Bu durumda o formda sizin de imzanız olur ve birde bu çekimin olduğuna dair şahit imzalar. Uzun iş yani :) En güzeli tanınabilir şekilde insan yüzü olmasın.

♟Videonuz en az 7-8 saniye en fazla 59 saniye olsun.

♟Bir de eğer kapalı ortamda çekiyorsanız ev gibi mesela ışıklarınız iyi olmalıdır. Yetersiz ışıkta kaliteli kayıt olamayacağı için videonuz güzel dahi olsa teknik olarak yetersiz ışık sebebiyle geri döner. Kabul edilmez.

Şimdilik önerilerim bu kadar. Başka makalelerde daha değişik bilgiler vereceğim. Sormak istediğiniz bir şey olursa Yahoo! Mail Grubumuza üye olun ve maille sorunuzu bana ulaştırın.

Sormak istediğiniz bişey olursa mail atın.

 
  Merak edilen sorular.
     
  shutterstock üyelik sayfası
  Nasil üye olunur?
  Nasıl daha çok kazanirim?
  Ne kadar kazanirim?
  Pasaportsuz üyelik?
  Neden pasaport?
  Video çekim önerileri.
  iPhone video sessiz kayıt
  Yahoo! Mail
   
  Makaleler
  Editorial Use Only
  standart/geniş lisanslar.
  shutterstock nedir?
  Cep telefonu kameramanlığı
  Tavsiyeler
  Tripodun önemi
  Sermayesiz kazanç
  Contributor App
  ___
  Bi'soru sorcaktım ama?


     


© 2011-2020 shutterstock.com

“ shutterstockuyelik.com is not affiliated, associated, authorized, endorsed by, or
in any way officially connected with Shutterstock, Inc or any of its subsidiaries
or its affiliates. The official Shutterstock website can be found at www.shutterstock.com