shutterstock üyelik :
Cep telefonunuzla para kazanın.

   
Cep telefonunuzla çektiğiniz videoları internette yayınlayabilir ve satışlarından belli oranda alacağınız komisyon ile para kazanabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak?


shutterstock üyelik sayfasıInternet üzerinden video satışı yapan bir çok site var. Bunlardan birisi de burada anlatılacak olan shutterstock.com sitesidir.

shutterstock.com da cep telefonunuzla çektiğiniz videoları satarak para kazanabilirsiniz. Öncelikle bilmeniz gereken şey "Cep telefonunuz 4K video kaydetme özelligine sahip mi?" Bilmiyorsanız [ Mobile Devices ] başlığındaki telefon listesine bakın.

Eğer telefonunuz 4K video çekiyorsa bu yazının devamında anlatılan üyelik adımlarını tamamlayıp çektiğiniz videoları shutterstock.com da satmaya başlayabilirsiniz.

Peki telefenunuz 4K video çekmiyorsa ne olacak? O zaman da bi'umut var. Şöyle ki; HD video çeken bir telefonunuz varsa yine cep telefonunuzla çekeceğiniz videolardan para kazanabilirsiniz fakat daha ucuza satılacağı için daha az komisyon geliriniz olur.

İlk olarak komisyon ücretlerine bir bakalim. Ne kadar kazanacaksınız?

 
  Merak edilen sorular.
     
  shutterstock üyelik sayfası
  Nasil üye olunur?
  Nasıl daha çok kazanirim?
  Ne kadar kazanirim?
  Pasaportsuz üyelik?
  Neden pasaport?
  Video çekim önerileri.
  iPhone video sessiz kayıt
  Yahoo! Mail
   
  Makaleler
  Editorial Use Only
  standart/geniş lisanslar.
  shutterstock nedir?
  Cep telefonu kameramanlığı
  Tavsiyeler
  Tripodun önemi
  Sermayesiz kazanç
  Contributor App
  ___
  Bi'soru sorcaktım ama?

     

shutterstock üyelik : Üyelik açma işlemi.

   
UYARI : Üyelik işlemlerine başlamadan önce ön hazırlık yazısını mutlaka okuyun. Sonra buradan devam edersiniz.

Shutterstock üyelik için ilk adım üyelik açma işlemidir. Sadece isim soyad, mail ve şifre bilgilerinz istenir. İkinci adımdaysa mail adresininzi onaylarsınız. Mail adresi onaylandıktan sonra üyeliğiniz açılmış olur. Üçüncü adım ne satacaginizin belirlenmasi: Fotograf / Footage (video) / Vector-Illustration (çizim-illüstrasyon). Dördüncü adım seçtiginiz bölümle ilgili kisa bilgilendirme. Besinci adım pasaportunuzu göndermeniz istenir. Altinci adımda adres telefon bilgilerinizi girersiniz. Yedinci adımda kazançlarinizi almak için PayPal seçersiniz. Ve artik ilk asama tamamlanmis olur. Simdi 2 günlük bekleme süresi var. Pasaportunuz kontrol edilecek. Pasaportunuz onaylanirsa 10 video yüklemeniz istenecek. İlk 10 videonuzdan en az 7 tanesi sitede satılmak üzere kabul edilirse artık sizde bir shutterstock cuntributor oldunuz demektir.

Simdi bu adimlari daha detayli inceleyelim : ilk olarak shutterstock üyelik sayfasına gidiniz ve
[ Sign up now ] yazan kırmızı düğmeye tıklayınız:
  shutterstock üyelik video

shutterstock uyelik video 4K

Düğmeye tıkladığınızda aşağıda gördüğünüz sayfa gelecek. Türkçe anlamlarını kırmızı ile belirttiğim şekilde formu doldurunuz ve [ Continue ] yazan yere tıklayınız. ( 2inci adım : Mail onayı )

Rumuz yazan yere isminizi tekrar da yazabilirsiniz veya bir rumuz da seçebilirsiniz, size kalmış. Bu alana yazdığınız isim sitede yayınlanan videolarınızın yan tarafında Copyright (Hak sahibi) olarak görünecektir. Anlaşılması açısından örneğini en alttaki resimde gösterdim.


Yeri gelmişken belirteyim, asla ve kat'a sizin olmayan/çekmediğiniz bir videoyu yükleyip satmaya kalkışmayın.

shutterstock uyelik video 4K

shutterstock uyelik video 4K

 

     


© 2011-2020 shutterstock.com

“ shutterstockuyelik.com is not affiliated, associated, authorized, endorsed by, or
in any way officially connected with Shutterstock, Inc or any of its subsidiaries
or its affiliates. The official Shutterstock website can be found at www.shutterstock.com